• Tablety graficzne

Rozwój technologii sprawia, że każda dziedzina pracy, nauki czy rozrywki zyskuje nowe możliwości. Graficy, artyści czy projektanci mogą z tego powodu zrezygnować z tradycyjnego papieru i ołówka na cześć urządzeń elektronicznych. Tablety graficzne swoją premierę miały dużo wcześniej niż znane nam szerzej tradycyjne urządzenia mobilne, jakimi są tablety, na których możemy przeglądać Internet, oglądać seriale i słuchać muzyki. Tablet graficzny różni się od tego tradycyjnego pod wieloma względami, a najbardziej właśnie swoim przeznaczeniem. Czy taki rodzaj urządzenia może skutecznie zastąpić tradycyjne formy sztuki? Sprawdź ofertę naszego sklepu, w którym znajdziesz różne modele tabletów.

  • Parametry

Jak działa tablet graficzny?

Klasyczne tablety graficzne to urządzenia wejścia i wyjścia. Ich rola ogranicza się do tej, jaką mają tradycyjne narzędzia do rysowania czy malowania. Przy pomocy Bluetooth czy przewodów tablet zostaje podłączony do ekranu komputera. Od tej pory, ruchy rysikiem wykonywane na tablecie widoczne są na ekranie. Niektóre tablety posiadają możliwość połączenia nie tylko z komputerem, ale i z telefonem. Dzięki temu możesz zabrać tablet ze sobą w każde miejsce i w każdą podróż i nie ograniczać się w tworzeniu nowych dzieł. To niezwykle przydatne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy tworzą w ruchu i poszukując weny, lubią wybrać się do parku, kawiarni. Tablety graficzne stają się idealnym narzędziem dla wszystkich tych, którzy decydują się na zdigitalizowanie swojej pracy twórczej. Rysunki w takiej formie zyskują nowe cechy i świetnie prezentują się w różnych wydaniach. Tablety graficzne do rysowania to urządzenia bardzo czułe, gwarantujące dobrą precyzję w pracy i odpowiednią szybkość reakcji. 

Tablet graficzny z wyświetlaczem — nowe rozwiązania dla twórców

Wraz z rozwojem elektroniki, swoją nową formę zaczęły przybierać również tablety graficzne. Poza tradycyjnymi modelami, które wymagają podłączenia do innego monitora, na rynku pojawiły się również tablety graficzne z ekranem. W tym przypadku nie potrzebujesz dodatkowego monitora, a którym widzieć będziesz efekty swojej pracy. Wszystko, co robisz, na bieżąco pojawia się na wyświetlaczu. Tablety graficzne ekranowe zaczęły z powodzeniem wypierać tradycyjne urządzenia, jednak wybór modelu zależy tak naprawdę od indywidualnych upodobań twórców. Nie wszystkie tablety graficzne z wyświetlaczem stanowią autonomiczne urządzenia. Znaczna część z nich w dalszym ciągu wymaga podłączenia do komputera, jednak istnieją też takie, które mogą działać samodzielnie. Ich cena jest wtedy dużo wyższa, dlatego wielu projektantów w dalszym ciągu korzysta z bardziej tradycyjnych i znanych rozwiązań. Tablet graficzny bez podłączania do komputera to dla wielu zwiększony komfort pracy i nieograniczone możliwości w tworzeniu. 

Na który tablet graficzny warto się zdecydować?

Jeśli planujesz zakup tableta graficznego, pod uwagę weźmiesz na pewno kilka czynników, które zawsze pojawiają się przy wyborze urządzeń elektronicznych. W pierwszej kolejności warto określić swój budżet. Tablet graficzny Apple i jego cena znacznie różnić się będą od tabletów pochodzących od innych marek, choć bez wątpienia trafią do grupy odbiorców, którzy z urządzeń Apple już korzystają. Jak już wcześniej wskazano, cena definiuje również możliwość zakupu tableta z wyświetlaczem. Jeśli posiadasz większy budżet, warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie. Cena nie stanowi jednak jedynego kryterium w tym przypadku. Decyzję związaną z zakupem tabletu graficznego — jaki wybrać, który z nich najlepiej sprawdzi się w pracy, uzależnić można również od jego rozmiaru. W tym przypadku ważne jest również myślenie ergonomiczne. Poza monitorem, klawiaturą, myszką, na Twoim biurku musisz znaleźć jeszcze miejsce na tablet graficzny. Warto przemyśleć tę kwestię, zanim przystąpisz do zakupu konkretnego modelu o wskazanych wymiarach. 

Wybierając tablet graficzny, zwróć uwagę na rodzaj pióra zastosowany przy danym urządzeniu. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są tablety z rysikiem EMR, które nie wymagają ani ładowania, ani baterii. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego modelu, zastanów się, w jakich okolicznościach najczęściej będziesz korzystać z tableta. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy tablety graficzne z ekranem są warte rozpatrzenia, czy chcesz wyeliminować je już na początku selekcji.

Stawiaj na pewnych producentów tabletów graficznych 

W naszej ofercie znajdziesz urządzenia pochodzące od najbardziej znanych i cenionych na rynku producentów i marek. Jeszcze do niedawna jednym z częściej wybieranych zarówno przez ekspertów, jak i użytkowników były tablety graficzne Wacom. Wraz z rozwojem coraz częściej zaczęto stawiać na tablety graficzne Huion, które świetnie sprawdzają się zarówno dla początkujących projektantów, jak i tych, którzy swoją przygodę z grafiką i rysowaniem na tablecie rozpoczęli już jakiś czas temu. Jako dystrybutor gwarantujemy najwyższa jakość sprzętu, jaki posiadamy w swojej ofercie oraz sprawny i przyjemny proce zakupowy tabletów graficznych.